اینترکام صنعتی صمیم

مقدمه

با پيشرفت صنعت و گسترش مراکز صنعتي و ادارات و کارخانه ها،  نيازهاي جديدي جهت ایجاد هماهنگی و مدیریت بهتر نمايان گرديد. از آن جمله نياز به پخش پيغام ها، اطلاعات و يا اعلان شرايط اضطراري در سطح عمومي و همچنين نياز به وجود يک سيستم ارتباط داخلي در محيط هاي صنعتي، پايه هاي طراحي سيستم هاي پيجينگ و اينترکام را شکل داد. امروزه با پيشرفت تکنولوژي، اين دستگاه ها داراي قابليت هاي متعددی جهت سهولت در ايجاد ارتباط با بهترين کيفيت مي باشند.

به کمک سیستم اینترکام، امکان پخش يک پيغام از طرف اپراتور سيستم و يا هر يک از اينترکام­ هاي متصل به سيستم بر روي کليه و يا تعداد تعريف شده اي از بلندگوها مقدور مي باشد. همچنين اپراتور دستگاه در صورت لزوم امکان برقراري ارتباط صوتي با هريک از اينترکام ها را دارد و بصورت بالعکس هر کدام از اينترکام ها نيز امکان ايجاد ارتباط با اپراتور و دیگر اينترکام هاي  متصل به سيستم را دارا مي باشند.

مشخصات فنی کلی سیستم اینترکام شرکت صمیم

 1. سیستم اینترکام شرکت صمیم بر بستر IP پیاده سازی شده است
 2. تجهیزات مورد نیاز برای ارتباط دستگاه ها تنها کابل شبکه می باشد
 3. تغذیه مورد نیاز دستگاه ها مبتنی بر برق 220V می باشد که امکان جایگزینی بر مبنای POE یا Power Over Ethernet یا تغذیه سوارشده بر روی کابل شبکه و بصورت 12V/24V/48V وجود دارد
 4. قابلیت Backup و بروزرسانی به نسخه های جدید از طریق IP در سیستم وجود دارد
 5. سیستم دارای قابلیت ثبت log و اعلان آلارم، هشدارها، ارسال کانفیگ های نرم افزاری و دریافت لیست خطاها می باشد و بصورت نرم افزاری قابل رصد بوده و قابلیت دریافت فایل text وجود دارد
 6. دستگاهها دارای قابلیت تماس خصوصی و گروهی و اعلان های عمومی می باشند
 7. سیستم دارای 2 قابلیت اشغال (busy) و پشت خطی (call waiting) می باشد
 8. کلیه دستگاه ها دارای رابط کاربری گرافیکی از طریق صفحه وب می باشند
 9. قابلیت ارسال تا فواصل زیاد تحت شبکه و بر بستر IP وجود دارد
 10. پهنای باند سیستم اینترکام 8KHz می باشد
 11. سیستم، دارای قابلیت توسعه می باشد
 12. بردهای الکترونیکی و قطعات بکار رفته از برندهای معتبر روز دنیا و منطبق با استانداردهای صنعتی می باشد
 13. مراکز اینترکام قابلیت اتصال به یکدیگر را دارند
 14. ساختار سیستم، ماژولار است
 15. عدم اختلال در عملکرد کلی سیستم در صورت خرابی یا قطعی یک پنل (دیوایس)
 16. عدم نیاز به خاموش کردن سیستم در صورت نیاز به تعمیر پنل معیوب
 17. دارای نمایشگر آلارم در پنل ها و صفحات وب آنها

در یک نگاه

اینترکام صنعتی

 

عملکرد سیستم اینترکام طراحی شده، مبتنی بر آنالوگ یا دیجیتال 2 سیمه نیست، لذا به دلیل حذف ارتباطات کابلی سنتی و جایگزینی روش ارتباطی IP با استفاده از کابل های شبکه، روش ارتباط ماتریسی و کانفیگ سیستم بصورت ماتریسی وجود نخواهد داشت که این، برای سیستم یک مزیت محسوب می شود و نیازمندی به یک سیستم مرکزی سخت افزاری به مفهوم سنتی، جای خود را به یک سرور خواهد داد که دارای یک پنل کنترلی به نام نرم افزار مديريت، پايش و نظارت سيستم اينترکام جامع می باشد.

در این سیستم کاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از یک کابل شبکه و سوییچ های شبکه ارتباط بین دستگاه ها را برقرار کرده و دیگر نیازی به کابل کشی ماتریسی جهت برقراری ارتباط بین دستگاه ها نمی باشد که ضمن برقراری یک ارتباط با کیفیت، هزینه پیاده سازی چنین سیستمی بمراتب کمتر از سیستمهای مبتنی بر ارتباط ماتریسی خواهد بود.

علاوه بر این کاربران می توانند با استفاده از رابط کاربری تحت وب، بدون نیاز به سرور نیز شخصاً تنظیمات سیستم را مدیریت و آن را لحظه‌ به ‌لحظه روی کامپیوتر شخصی، تلفن همراه یا تبلت خود رصد کنند.

نرم افزار مديريت، پايش و نظارت سيستم اينترکام جامع که بر بستر سخت افزارهای server-base ارائه خواهد شد، دارای قابلیت های زیر می باشد:

 1. مدیریت دستگاه های اینترکام
 2. تعیین محدودیت دسترسی برای کاربران و دستگاه های اینترکام
 3. مشاهده لیست دستگاه های موجود در شبکه
 4. نمایش وضعیت سالم یا معیوب بودن دستگاهها
 5. عملیات نگهداری و عیب یابی سیستم
 6. تعیین اولویت های ارتباطی
 7. ردگیری آخرین تماس

محصولات مرتبط