SmartCast Manager

نرم افزار مانیتورینگ سیگنال با طراحی ماژولار برای پیشگیری از خرابی ها و به حداقل رساندن زمان قطعی ها

محصول SmartCast Manager شرکت مهندسی صمیم، یک سامانه مدیریت شبکه هوشمند است که می تواند سیگنال‌های موجود در کل زنجیره صدا و تصویر، ارسال و پخش ماهواره ای و زمینی، و ارتباطات مبتنی بر شبکه های کامپیوتری و مخابراتی پراکنده به صورت متمرکز و یکپارچه پایش کرده و نمای جامعی از آنها را ارائه دهد. با سفارشی‌سازی‌هایی که برای هر مشتری انجام می‌شود، محدودیتی در اتصال به تجهیزات از لحاظ نوع یا شرکت سازنده آنها وجود نخواهد داشت. این سیستم علاوه بر این که تجهیزات و سامانه های مربوط به ارائه محتوای دیجیتال شما جهت پخش ماهواره‌ای، زمینی و شبکه‌های کابلی را پوشش می‌دهد، می‌تواند با پوشش دادن تجهیزات دیگر، نمای کاملی از کل سیستم را به شما ارائه دهد.

در کنار قوانین و روابطی که کاربر برای برقرای ارتباط بین وقایع تعریف کرده، یک موتور رابطه‌یابی قدرتمند وجود دارد که می‌تواند علت ریشه‌ای خطاها را تحلیل و کشف کند. این کار جلوی سردرگمی کاربر در مواجهه با حجم وسیع اطلاعاتی که از دستگاه‌های مختلف ارسال می‌شود را می‌گیرد. یعنی رخدادهای مختلفی که با هم مرتبط هستند، تحت عنوان یک آلارم تجمیع شده و به کاربر ارائه می‌شود. این سامانه می‌تواند این آلارم را برای پیگیری‌های بعدی به صورت یک تیکت در سامانه دلخواه مشتری ثبت کند، یا به صورت ایمیل و پیامک به افراد تعیین شده اطلاع‌رسانی کند.

SmartCast Manager

در کنار این سامانه، شرکت مهندسی صمیم محصولات متنوعی دارد که می‌تواند برای ارزیابی عملکرد در کل زنجیره تولید و پخش از استودیو تا ایستگاه فرستنده و بعد در نقطه دریافت نهایی، مورد استفاده قرار گیرد. ترکیب این محصولات با سامانه NMS نمای کامل و دقیقی از زنجیره تولید و پخش به شما ارائه خواهد داد.

ویژگی ها

SmartCast Manager Key Features
 • مقیاس‌پذیری بالا و متناسب با نیاز و بودجه کاربر
 • امکان اتصال به درایورها و پروتکل‌های سازندگان مختلف
 • دسترسی به اطلاعات لحظه‌ای و همچنین امکان دسترسی به تاریخچه اطلاعات گذشته
 • واسط کاربری متمرکز تحت وب برای مدیریت کل سامانه (قابل استفاده در موبایل)
 • مدیریت هشدارها و اطلاع رسانی‌ها
 • آلارم‌های هوشمند با در نظر گرفتن وابستگی‌ها و ساختار قرار گرفتن تجهیزات
 • ارسال اتوماتیک ایمیل و پیامک به هنگام خرابی و مشکل در سیستم
 • قابلیت یکپارچه‌سازی با سامانه‌های Ticketing، ERP و BSS

سفارشی سازی

اکثر بخش‌های SmartCast Manager از جمله داشبوردها، نقشه‌ها، هشدارها و گزارش‌ها به گونه‌ای قابل پیکربندی هستند که مدیران و اپراتورها هر آنچه را که می‎خواهند، مشاهده کنند. همچنین اپراتور می‌تواند از طریق داشبورد، اطلاعات حجیمی از داده‌های لحظه‌ای و پیشین را از طریق ویجت‌های قابل شخصی‌سازی مشاهده کند.
نقشه‌ها با ارائه یک نمایش آسان و قابل درک، به اپراتورها این امکان را می‌دهند تا در صورت وقوع هر نوع مشکل، با شناخت صحیح مکان و ارتباطات دستگاه ها و محل وقوع مشکل، درصدد رفع سریع آن برآیند. نقشه‌ها را می‌توان با سطوح مختلف و متناسب برای وظایف مختلف پیکربندی کرد.

SmartCastManager Customizability

نقشه‌ها با ارائه یک نمایش آسان و قابل درک، به اپراتورها این امکان را می‌دهند تا در صورت وقوع هر نوع مشکل، با شناخت صحیح مکان و ارتباطات دستگاه ها و محل وقوع مشکل، درصدد رفع سریع آن برآیند. نقشه‌ها را می‌توان با سطوح مختلف و متناسب برای وظایف مختلف پیکربندی کرد.

Geographic View

نمای Geographic

نمای Multisite

Operational View

نمای Operational

نمایی دقیق تر از یک فعالیت

Maintenance View

نمای Maintenance

مانیتورینگ سطح سیگنال و تجهیزات

نمایش داده‌ها به صورت گرافیکی و تجمیع شده، به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر و سریع‌تر مشکلات موجود در سیستم را ریشه‌یابی کنید.

معماری مقیاس‌پذیر و مستحکم

ساختار سلسله مراتبی این محصول باعث شده تا تمام سیستم مثل یک ارتش کار کند، در واقع اپراتور می‌تواند در صورت بروز مشکل در هر قسمت، با توجه به مقیاس و اهمیت آن درصدد رفع آن برآید.
در ساختار سلسله مراتبی، هر گره اطلاعات دریافتی از گره‌ها و دستگاه‌های زیر مجموعه‌اش را تحلیل و آنالیز می‌کند و زمانی که سیستم دچار مشکل جدی شود، خلاصه این اطلاعات را در اختیار گره بالا دستی قرار می‌دهد. در این ساختار اگر گره‌ای دچار مشکل شود، گره‌های دیگر قادر به انجام عملیات خود به صورت مستقل هستند.

Geographic View

centralized deployment

Geographic View

Grid deployment for decentralized monitoring & management

به منظور ایجاد افزونگی در سیستم کنترل و مانیتورینگ، هر گره پایین دستی دارای چندین گره بالا دستی است. به همین دلیل سیستم کنترل و مانیتورینگ در برابر وقوع مشکل در برخی نقاط، مقاوم است.

کنترل و مانیتورینگ مستقل، از ابتدا تا انتهای زنجیره

SmartCast Manager قابلیت برقراری ارتباط با هر دستگاه به صورت کاملا مستقل از پروتکل و رسانه ارتباطی خاص را دارا است. بنابراین مدیر سیستم می‌تواند تمام سیستم را تنها با استفاده از این نرم‌افزار و در یک نمای کلی مشاهده کند.

SmartCast Manager-SNMP

SNMP

SmartCast Manager-XML

XML

SmartCast Manager-JSON

JSON

SmartCast Manager-TCP/IP

TCP/IP

SmartCast Manager-Serial

Serial

SmartCast Manager-Modbus

Modbus

امنیت

استفاده از متدها و پروتکل‌های به‌روز امنیتی در لایه‌های مختلف این نرم‌افزار، مدیر سیستم را از امنیت بالای آن مطمئن می‌سازد. در این محصول، با توجه به معماری سلسله مراتبی و توزیع شده، یک روش استاندارد برای مدیریت سطح دسترسی طراحی شده است که دارای ویژگیهای زیر است:

SmartCast Manager Security
 • دارای ابزارهای قوی برای مدیریت کاربران و تنظیم دسترسی ها
 • قابلیت تعیین محدوده جغرافیایی برای دسترسی کاربران
 • امکان تعیین سطوح مختلف دسترسی
 • ارائه گزارش های دقیق از ریز عملکرد کاربران
 • یکپارچه شدن با مکانیزم های احراز هویت موجود در سازمان (مانند Active Directory و LDAP)