سرآغازی بر رویداد پاییزی صنعت رسانه

شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه

سرآغازی بر رویداد پاییزی صنعت رسانه

پاییزی دیگر از راه رسید؛ بیش از ده سال است پاییز در رسانه ملی، فصل برگزاری سالانه یک اجلاس در کلاس جهانی توسط معاونت توسعه و فناوری رسانه می‌باشد. اجلاسی که در راستای دست‌یابی به فناوری‌های نوین جهانی و با رویکرد حرکت بر لبه تکنولوژی برگزار می‌گردد و پاییز امسال در شانزدهمین دوره برگزاری، با شعار "توانمندی ایرانی، رسانه جهانی" بهار شکوفایی اندیشه‌ها را به همراه خواهد آورد.

دنیای امروز، دنیای رسانه است و با توجه به جایگاه ویژه و تاثیرگذار آن، ایجاد بستر مناسب جهت توسعه و رشد آن ضروری می‌باشد و برای این منظور، استفاده از فناوری‌های نوین در فرآیندهای رسانه‌ای اجتناب ناپذیر است. در همین راستا، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بزرگترین سازمان‌های رسانه‌ای جهان و فراگیرترین رسانه در کشور، به صورت سالانه اقدام به برگزاری اجلاس فناوری رسانه می‌نماید. اولین اجلاس فناوری رسانه در بهار 1379 و با شعار "همیاری، نوآوری، بهره وری" برگزار گردید و آبان‌ماه سال جاری، شاهد برگزاری شانزدهمین دوره آن خواهیم بود.

اجلاس فناوری رسانه را می‌توان بستری برای ایجاد تعامل در جهت ارتقای فناوری‌های نوین رسانه‌ای نامید، تا سازمان صدا و سیما و شرکت‌های فعال در صنعت رسانه ضمن به اشتراک گذاشتن آخرین دستاوردهای علمی و فنی، به ارائه و نمایش محصولات بومی شده در حوزه‎های تخصصی بپردازند. همچنین فراهم آوردن فرصت آشنایی و مذاکره با شرکت‌های فعال در این حوزه را می‌توان کارکرد دیگر این رویداد بین‌المللی به شمار آورد .

اجلاس فناوری رسانه مانند سال‌های گذشته در دو بخش کنفرانس و نمایشگاه در حوزه‌های فنی و تخصصی برگزار می‌شود و کارشناسان فنی، اتحادیه‌ها و رادیو تلویزیون‌های بین‌المللی مهمان آن خواهند بود. برپایی نشست‌های فنی و نمایشگاه تخصصی با حضور فعالان و تولیدکنندگان داخلی، شرکت‌های دانش بنیان و مجموعه‌های تخصصی درون سازمانی جهت ارائه دستاوردهای خودکفایی در حوزه‌های فنی سازمان، از برنامه‌های اصلی این اجلاس می‌باشد.

گروه مهندسی صمیم طی دوره‌های گذشته حضور فعالی در نشست‌های تخصصی و نمایشگاه اجلاس فناوری رسانه داشته و هر سال علاوه بر کسب لوح تقدیر و تندیس شرکت‌کنندگان برتر، اقدام به معرفی محصولات جدید نموده است. آبان ماه سال جاری نیز با رونمایی از چند محصول‌ های‌تک به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه صنعت برودکست، در کنار مهمانانی از ایران و سراسر جهان، در این اجلاس حضور خواهد داشت.