مدیا وای-فای صمیم

تجهیز قطارهای رجا به سامانه مدیا وای-فای صمیم

مدیا وای-فای صمیم

شركت حمل و نقل ریلی رجا به عنوان بزرگترین ناوگان حمل و نقل ریلی کشور،‌ بیش از 60 درصد سهم بازار جابه‌جایی مسافر ریلی کشور را در اختیار دارد. این شركت با شناخت انتظارات و توقعات مشتریان و مخاطبان، با ارتقا سطح کمی و کیفی خدمات مسافری توانسته است به عنوان سازمانی پیشگام شناخته شده و انتخاب نخست مشتریان برای سفر باشد.

سرگرمی در طول سفر از جمله مواردی می‌باشد که مدتی‌ست از سوی موسسات معتبر برای معرفی بهترین ناوگان‌های حمل و نقل جهان بررسی می‌شود. امکان انتخاب فیلم، برنامه‌های تلویزیونی، موسیقی، بازی، نقشه سه بعدی برای مشاهده آدرس محل مورد نظر در شهر مقصد، لیست خدمات و... در تمام وسائل نقلیه عمومی اعم از هواپیما، قطار و اتوبوس به شدت مورد توجه مسافران قرار گرفته است. چنانچه طبق آیین‌نامه اخذ ستاره برای ناوگان حمل و نقل، در کشور ما نیز ارائه سیستم صوتی و تصویری امتیاز بالایی محسوب می‌شود.

بر این اساس، شرکت حمل و نقل رجا در راستای بهره‌گیری از فن‌آوری‌های الكترونیكی-دیجیتالی برای کسب استانداردهای بین‌المللی، نسبت به تجهیز واگن‌های خود به سامانه مدیا وای-فای اقدام نمود. انتخاب شرکت رجا برای این امر، سامانه مدیا وای-فای صمیم بود که در فرآیند سفارشی سازی، با نام "رجا وایفا" ارائه گردید و در حال حاضر تعداد زیادی از قطارهای پنج ستاره زندگی و غزال شرکت رجا به سامانه مدیا وای-فای صمیم مجهز شده‌اند و نصب و راه‌اندازی آن ادامه دارد.

گروه مهندسی صمیم سامانه مدیا وای-فای خود را مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی و ارائه نموده است و تمامی آنچه را که یک شرکت حمل و نقل برای جلب رضایت مسافرانش نیاز دارد، فراهم می‌کند. با سامانه مدیا وای-فای صمیم، هر مسافر این امکان را دارد تا در تمامی طول مسیر به بانک عظیمی از فیلم، موسیقی، کتاب، بازی و اخبار دسترسی داشته باشد. به جای استفاده از روش‌های سنتی و اجبار مسافران به تماشای یک فیلم که در حال پخش است، هر مسافر می‌تواند با استفاده از دستگاه هوشمند نظیر موبایل، تبلت و یا رایانه همراه، فیلم و سریال مورد علاقه خود را ببیند، اخبار و موسیقی دلخواه خود را بشنود، نقشه مسیر پیش روی خود را مشاهده کند و از سایر سرویس‌های موجود در این سامانه، استفاده نماید. راه اندازی سیستم‌های سرگرمی علاوه بر اینكه برای جذب مسافر بسیار مهم هستند، با اخذ تبلیغات، یک منبع درآمد کمکی نیز به شمار می روند.

 سامانه مدیا وای-فای صمیم

سامانه مدیا وای-فای با ویژگی‌های و امکاناتی که در آن فراهم آمده است، نیازهای مسافران را برطرف ساخته و با بهبود کیفیت خدمات به جذب مشتری و مدیریت بهتر ناوگان حمل و نقل کمک می‌کند. در این سامانه امکان دریافت محتوا (فیلم، موسیقی، کتاب، بازی و...) از طریق امواج Wi-Fi بدون نیاز به اینترنت فراهم می‌باشد؛ که علاوه بر پخش آنی و بدون وقفه، محدودیتی برای استفاده از محتوای باکیفیت ندارد.

همانطور که ذکر شد، این سامانه به صورت مبتنی بر وب طراحی و پیاده‌سازی شده است و هر کاربر این امکان را دارد که توسط مرورگر لپ‌تاپ و یا هر دستگاه‌ هوشمند دیگر از این سامانه استفاده نماید و به نمایشگر و مانیتورهای ثابت نیازی ندارد؛ که این موضوع به میزان قابل توجهی باعث صرفه جویی در هزینه‌ها می‌گردد. به منظور سهولت استفاده تمامی کاربران، در ابتدای ورود، امکان انتخاب زبان موردنظر از بین زبان‌های عربی، انگلیسی و فارسی وجود دارد.

در صفحه اصلی مدیا وای-فای، تمام امکانات موجود قابل مشاهده می‌باشد و هر کاربر می‌تواند بر اساس سلیقه و نیاز خود، وارد هر کدام از این بخش‌ها شود. سرویس‌های ارائه شده در مدیا وای-فای صمیم برای شرکت رجا در هشت گروه فیلم، موسیقی، کتاب، بازی، خدمات، اخبار، نقشه و نظرسنجی در دسترس می‌باشد.

 سامانه مدیا وای-فای صمیم

همان طور که اشاره شد، یکی از ویژگی‌های این سامانه‌، امکان کسب درآمد از طریق جذب و پخش تبلیغات می‌باشد. نکته حائز اهمیت، امکان ارائه تبلیغات به صورت مبتنی بر مکان می‌باشد، که شرکت‌های تبلیغاتی به شکل هدفمندتری می‌توانند مخاطب خود را پیدا کنند. شیوه‌های مختلفی برای نمایش تبلیغات در این سامانه وجود دارد، که از آن جمله می‌توان به بنر صفحه‌ی اول، بنر متا دیتا، آرم آگهی، POP UP میان برنامه، POP UP میان ویدیو، واترمارک و تیزر تبلیغاتی اشاره نمود.

برای تامین امنیت سیستم مدیای وای-فای صمیم از بهترین راهکارهای امنیتی روز دنیا استفاده شده است. این سامانه به نحوی طراحی شده است که محتوای آماده برای بارگذاری، توسط نرم‌افزار مدیریتی کدگذاری و رمزنگاری شده و سپس در دستگاه مدیا وای-فای بارگذاری می‌شود و دستگاه فقط محتوای رمزنگاری شده را به کاربر نمایش می‌دهد. بدین ترتیب هر گونه رخنه و نفوذ در سیستم توسط افراد متفرقه برای تغییر محتوا غیرممکن می‌باشد.

لازم به ذکر است که سیستم مدیا وای-فای صمیم تاییدیه ایمنی سازمان انرژی اتمی در برابر امواج غیر یونیزان را نیز کسب کرده است.

با توجه به اینکه تمام مراحل طراحی و پیاده سازی سامانه مدیا وای-فای صمیم به دست نیروهای متخصص ایرانی و در شرکت صمیم انجام گرفته است، این سامانه در تمام قسمت‌ها امکان سفارشی‌سازی و افزودن امکانات جدید را دارا می‌باشد. حتی در صورت لزوم برای کاهش قیمت تمام شده محصول، می‌توان برخی از سرویس‌ها را حذف نمود.

اگر امکانات و ویژگی دیگری مدنظر شماست، با گروه صمیم تماس بگیرید. متخصصان گروه صمیم آماده عملی کردن ایده‌های شما هستند.